טיולים שכיף לעשות עם ילדים בגליל העליון

הגליל העליון עמוס באתרים ואטרקציות ולפעמים קשה לבחור מה לעשות בחופשה קצרה של כמה ימים בגליל. ריכזנו עבורכם מסלולים שאנחנו מאוד אוהבים לעשות כשאנחנו מטיילים עם ילדים (וגם כשאנחנו לא), הרבה מהמסלולים ללא עלות או בסכום נמוך שהולך ישירות לשימור הטבע והכי חשוב... הנאה מובטחת!

לאורך נחל שניר

נחל שניר (או החצבאני בשמו הערבי) הוא הארוך מבין מקורות הירדן ומגיע אלינו מלבנון. הנחל מתחבר לדן והבניאס קצת אחרי שהוא עובר את בית הלל, בשלב זה הוא הופך לנהר הירדן. מתחם קידמת הגליל נמצא במרחק הליכה קצרה מאוד לנחל ואפשר להחליט אם הולכים בו צפונה או דרומה. זה אינו מסלול מעגלי כך שניתן להשאיר רכב קרוב לכביש הראשי הצפוני או הדרומי לבית הלל או לחזור רגלית. בדרך יש המון פינות נפלאות שאפשר לשבת בהן ולהכנס למים. רק הקפידו להשאיר את הנחל מסודר ונקי גם למטיילים הבאים :)

משך הסיור: תלוי בכם.

עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף

שמורת טבע נחל שניר - חצבאני

שמורה מקסימה עם בריכות מלאכותיות, מפלים קטנים בהם זורמים מי נחל דן ומתחברים לנחל שניר ומסלול הליכה קצר וכיפי במי הנחל. נמצאת בחלק הצפוני של נחל שניר. ניתן לעשות מסלול קצר ומעגלי המותאם גם לילדים צעירים או מסלול ארוך יותר שאינו מעגלי. המסלול עובר גם במסתור ציפורים ובמצפור נחל שניר.

המסלול נמצא בשמורת טבע ולכן הוא בתשלום.

משך הסיור: כשעתיים.

עונה מומלצת: כל השנה, בחורף לפעמים סגור אחרי גשמים.

מחיר: מבוגר 29 ₪ וילד 15 ₪.

למידע נוסף

נחל עיון ומפל התנור

קניון יפהפה הנמצא סמוך למטולה ובו זורם נחל עיון. הנחל מוכר בעיקר בזכות מפל התנור בו המים נופלים כ-30 מטרים אל בריכה מרהיבה. לאורך השנים הנחל התייבש כתוצאה משאיבת מימיו ע"י החקלאים, רשות שמורות הטבע והגנים מצאה לכך פתרון ומזרימה מים דרך צינור מהדן כדי לשמר את הסביבה האקולוגית של הנחל. המסלול המומלץ הוא מצפון לדרום, הוא אינו מסלול מעגלי ואורכו כ-2 ק"מ. מומלץ להשאיר רכב בנקודת הסיום או לחזור בטרמפ לחניה, בחגים יש הסעות. המסלול נמצא בשמורת טבע ולכן הוא בתשלום. מאוד מומלץ.

משך הסיור: 30-90 דקות.

עונה מומלצת: כל השנה.

מחיר: מבוגר 29 ₪ וילד 15 ₪.

למידע נוסף

טיילת הירדן - שביל עמי

טיילת מקסימה לאורך נהר הירדן. המסלול מתחיל בכניסה לשדה נחמיה ואורכו כ-1.2 ק"מ. הוא מסתיים בכפר בלום. הליכה נוחה ונעימה לאורך הנחל בשבילים סלולים שמשובצים בהם פסוקים מהתנ"ך הקשורים לנהר הירדן. אפשר לעצור לעשות פיקניק על הדשא או להכנס למים.

משך הסיור: כשעה.

עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף

נחל חרמון - משניר לשאר ישוב על הבניאס

מסלול יפהפה, ארוך יותר- 4.5 ק"מ ונהדר לזוגות או משפחות. למסלול שתי נקודות גישה - ממקורות הבניאס (מומלץ יותר כי כולל יותר, אך בתשלום) או בכניסה לקיבוץ שניר ליד בית העלמין. המסלול מסתיים מחוץ לשאר ישוב וניתן להשאיר רכב במושב או לתפוס טרמפ חזרה בקלות. המסלול כולל את השביל התלוי, מפלים ובריכות, טנק הפוך ממלחמת ששת הימים, גשרים וטבע מרהיב.

משך הסיור: 2-4 שעות.

עונה מומלצת: כל השנה, לא אחרי גשמים.

מחיר: מבוגר 29 ₪ וילד 15 ₪.

למידע נוסף

עין נוטרה / עין א-תינה

מסלול קצר וכיפי למרגלות הגולן שכולל טיפוס מרענן בתוך מים אל פתח הצינור שבו מקבלים מקלחת קרירה של מי מעיינות. חלק ממי המעיין נשאבים למטרת השקייה והשאר מגיעים דרך הצינור, מים צלולים. המסלול הוא שמורת טבע ללא תשלום. נהדר לטיול קצר ביום חם.

משך הסיור: 1-2 שעות.

עונה מומלצת: אביב קיץ סתיו.

למידע נוסף

שמורת תל דן

טיול המשלב ביקור במקורות הדן (הנובע ממעיינות נקיים שמקורם בשלגי החרמון), תצפיות נוף, חיי הטבע בשמורה ושרידיה של עיר קדומה בת 5000 שנה - תל דן. הטיול בשמורה הוא בתשלום ויש נגישות חלקית לכסאות גלגלים ועגלות.

משך הסיור: 1-2 שעות.

עונה מומלצת: כל השנה.

מחיר: מבוגר 29 ₪ וילד 15 ₪.

למידע נוסף

אגמון החולה

נמצא במרכז עמק החולה, ונחשב לאחד מאתרי הצפרות החשובים בעולם. ציפורים נודדות מגיעות אליו למנוחה מהנדודים וניתן לצפות בהן ובחיות נוספות על פי עונות השנה (יש פירוט באתר). בלבו של האתר אגם קסום, שבילי גישה נוחים וטבע פראי. יש גם אטרקציות נוספות באתר, סיורים מודרכים, טיולי אופניים ועוד.

משך הסיור: תלוי בכם.

עונה מומלצת: כל השנה.

מחיר: כניסה בתרומה של 5 ש"ח לפרויקט העגורים.

למידע נוסף

כתבות שאהבתם
כתבות חדשות
ארכיון
חיפוש לפי נושאים:
רוצים להיות חברים?
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Basic Square
  • Trip Advisor Social Icon
  • Pinterest Social Icon

+972-50-7505044

Kidmat.hagalil@gmail.com

Follow us:
  • Facebook App Icon
  • TripAdvisor App Icon
  • Google+ Classic
  • Pinterest Social Icon